facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Wysyłając dane z aplikacji AngularJS do serwera korzystającego z PHP, zapewne napotkaliśmy na problem z pustą tablicą $_POST.

Tablica $_POST umożliwia odczytanie wysłanych danych, jeśli ich ContentType to application/x-www-form-urlencoded lub multipart/form-data. AngularJS w domyślnej konfiguracji wysyła dane z ContentType o wartości application/json.

Powyższy problem możemy rozwiązać na dwa sposoby.

Continue reading

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Aktualnie najczęściej odwiedzanymi portalami są serwisy społecznościowe. Udostępniając interakcje grupową skupiają wokół siebie ogromną ilość użytkowników. W pierwszej czołówce znajduje się serwis facebook, w którym zarejestrowanych jest ok. 750 milionów aktywnych użytkowników. Oferuje on szereg bezpłatnych funkcji dla właścicieli stron. Nic więc dziwnego, że każdy właściciel strony internetowej chętnie podejmuje się integracji strony www z serwisem facebook.

Pierwszym krokiem do zintegrowania strony internetowej z serwisem facebook jest założenie aplikacji i strony profilowej firmy. Dzięki stronie profilowej firma ma możliwość informowania użytkowników na bieżąco o swojej ofercie, promocjach, aktualnościach lub nawet dodanych artykułach.

Continue reading

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Znaczenie Internetu w życiu codziennym wciąż rośnie, a czas spędzony w Internecie przez przeciętnego użytkownika korzystającego z jego zasobów wydłuża się z każdym dniem. W związku z rosnącą popularnością i dostępnością Internetu, coraz więcej firm poszerza swoją działalność o rynek internetowy. Reklama w telewizji czy radio jest zbyt droga dla przeciętnego przedsiębiorcy, a o wiele lepsze efekty przy mniejszym nakładzie finansowym można otrzymać wykorzystując możliwości Internetu. Strony internetowe to nieograniczone źródło informacji o firmach i ich produktach. Nie bez powodu mówi się, że „jeśli nie ma Cię w Internecie to znaczy, że nie istniejesz”. Potencjalny klient jest w stanie, za pomocą naszej strony WWW, uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania z zakresu działalności naszej firmy.
Continue reading

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Firma Gemius przeprowadziła badania mające na celu zmierzenie stopnia popularności poszczególnych przeglądarek w grupie internautów z obszaru Polski. Na podstawie otrzymanych wyników został opracowany raport uwzględniający grupę najbardziej popularnych przeglądarek:

 • Firefox 3 – 46,67 %
 • MSIE 8 – 15,94 %
 • Chrome 9 – 11,96%
 • MSIE 7 – 9,27%
 • Opera 11 – 7,38 %
 • MSIE 6 – 2,17 %
 • Opera 10 – 1,57%
 • Safari 5 – 0,54 %

Continue reading

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Każdego właściciela strony internetowej prędzej, czy później zaczyna trapić przynajmniej jedno z poniższych pytań:

 • Skąd przychodzą użytkownicy odwiedzający naszą stronę?
 • Ilu użytkowników odwiedza naszą stronę?
 • Które strony są najbardziej popularne?
 • Ile czasu spędzają użytkownicy na naszej witrynie?

Google Analytics może dostarczyć nam odpowiedzi na powyższe pytania. Jest darmowym narzędziem udostępnianym przez firmę Google, służącym do analizy statystyk stron internetowych. Jest dostępny w wielu wersjach językowych, m.in. również po polsku.

Continue reading

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Favicon (z angielskiego favorites icon) to niewielkich rozmiarów ikona strony internetowej, w postaci pliku graficzny o wielkości 16 na 16 pikseli lub 32 na 32 piksele.

Pojawia się w trzech miejscach:

 • Przy adresie dodanej strony internetowej w zakładkach ulubionych
 • przed adresem strony w polu adresowym przeglądarki WWW
 • na karcie/zakładce przeglądarki internetowej

favicon

Dzięki zastosowaniu oryginalnego favicon, nasza strona będzie się wyróżniać na tle pozostałych witryn internetowych. Pomoże także w budowaniu świadomości marki w umysłach odwiedzających stronę użytkowników.
Continue reading

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Twórcy stron internetowych spędzają wiele godzin, dni a czasem tygodni na tworzenie oryginalnych serwisów internetowych. Niezależnie, czy webdesigner stworzył stronę dla własnych celów czy dla klienta, sytuacja, w której inna osoba skopiowała nasz projekt jest ostatnią rzeczą z jaką chcielibyśmy się zetknąć.

Pod pojęciem plagiatu kryje się m.in. wierne kopiowanie, kradzież dzieła, przywłaszczenie oraz czerpanie korzyści majątkowych z tytułu podpisania własnym nazwiskiem lub marką własności intelektualnej innej osoby.

Continue reading