Integracja strony z serwisem Facebook

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Aktualnie najczęściej odwiedzanymi portalami są serwisy społecznościowe. Udostępniając interakcje grupową skupiają wokół siebie ogromną ilość użytkowników. W pierwszej czołówce znajduje się serwis facebook, w którym zarejestrowanych jest ok. 750 milionów aktywnych użytkowników. Oferuje on szereg bezpłatnych funkcji dla właścicieli stron. Nic więc dziwnego, że każdy właściciel strony internetowej chętnie podejmuje się integracji strony www z serwisem facebook.

Pierwszym krokiem do zintegrowania strony internetowej z serwisem facebook jest założenie aplikacji i strony profilowej firmy. Dzięki stronie profilowej firma ma możliwość informowania użytkowników na bieżąco o swojej ofercie, promocjach, aktualnościach lub nawet dodanych artykułach.

Co do samej instalacji, osadzenie kodu odbywa się poprzez jeden z dwóch oferowanych przez facebook sposobów. Za pomocą ramki iframe lub znaczników XFBML. Niezbędne jest skorzystanie z biblioteki javascript SDK, aby integracja mogła działać prawidłowo. Konfiguracja wtyczek odbywa się na stronie developers.facebook.com.

Like button – przycisk „Lubię to”

Wtyczka umożliwiająca użytkownikowi dzielenie się ze znajomymi treścią znalezioną na naszej stronie internetowej. Informacja o tym, że użytkownik polubił daną stronę trafia na jego tablicę, dzięki czemu opublikowany w ten sposób link może przyciągnąć większą rzeszę użytkowników. Ten mały guzik mówi także o tym ile osób lubi daną stronę.

fb_like

Like Box – kto lubi naszą stronę

Wyświetla box z miniaturowym zdjęciem profilowym witryny, liczbę osób lubiących dany serwis oraz kilka zdjęć użytkowników z tego grona.

fb_likebox

Login button – rejestracja i logowanie

Narzędzie umożliwiające założenie konta z ominięciem standardowego procesu rejestracji na wybranej stronie oraz logowanie do tego serwisu. Nie trzeba wymyślać hasła, pseudonimu, klikać w linki aktywacyjne, wszystko odbywa się poprzez wpisanie loginu i hasła na facebooku, udostępnienie odpowiednich komponentów naszego profilu serwisowi, na którym chcemy założyć konto oraz uzupełnienie ewentualnych dodatkowych danych wymaganych przez właściciela portalu.

fb_loginbutton